• صفحه اصلی / جزییات طرح وزارت نیرو برای نیروگاه‌ کردن پشت‌بام‌ها!

   

   

  معاون وزیر نیرو جزییات طرح این وزارتخانه برای تبدیل پشت‌بام خانه‌ها به نیروگاه‌های پراکنده را تشریح کرد.
  محمد بهزاد، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، نصب و استفاده از پنل‌های خورشیدی علاوه بر تاثیرگذاری در صرفه جویی هزینه های خانوار، در کاهش تلفات شبکه‌های برق بسیار موثر دانست
  بهزاد با تشریح برنامه نصب پنل‌های خورشیدی برای مصارف خانگی که به تازگی از سوی وزارت نیرو عنوان شده است، گفت: این طرح باید با حمایت و همکاری برخی از دستگاه‌ها مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری شود تا مشترکان بتوانند با استفاده از تسهیلات، چنین پنل هایی را در پشت بام خانه‌های خود نصب کنند.
  معاون وزیر نیرو افزود: تولید و استفاده از انرژی با نصب پنل‌های خورشیدی افزون بر اینکه به اقتصاد خانواده می‌کند، می‌تواند در کاهش پیک مصرف برق نیز موثر باشد.
  به گفته بهزاد نصب پنل‌های خورشیدی برای مصارف خانگی تقریباً در تمام نقاط کشور امکان‌پذیر است.
  وی هزینه اولیه این پنل‌ها را حدود 60 میلیون ریال به ازای هر کیلووات عنوان کرد و ادامه داد: پنل‌های خورشیدی قابلیت نصب بر روی پشت بام تمامی ساختمان ها را دارد.
  این مقام مسئول اضافه کرد: این مولدها طوری طراحی شده است که با اتصال به پشت کنتور برق خانه‌ها در ابتدا از برق تولیدی مولد خورشیدی استفاده می‌کنند و در صورت مصرف بیشتر از برق شبکه سراسری استفاده می‌کند.
  وی گفت: پنل‌های خورشیدی هزینه نگهداری خاصی ندارد و انرژی‌های خورشیدی حاصل از آن تا دو روز ذخیره‌سازی می‌شود و می‌توان از آن استفاده کرد.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش