• صفحه اصلی / منابع تجدیدپذیر انرژی و مقابله با بحران انرژی

   

   

  انرژی در زندگی و حیات ما انسان‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. با استفاده از انرژی به منبعی از نور و گرما دسترسی داریم و در حقیقت این انرژی است که رشد اقتصادی کشورها را تضمین می‌کند.

  انرژی فسیلی تامین‌کننده بخش عظیمی از انرژی مورد نیاز انسان‌هاست و این در حالی است که تشکیل نفت، زغال‌ سنگ و گاز طبیعی ـ که از انواع سوخت‌های فسیلی است ـ میلیون‌ها سال به طول می‌انجامد و سرانجام روزی فرامی‌رسد که ذخایر این انرژی در سطح زمین به پایان می‌رسد.

  به همین دلیل امروزه بسیاری از کشورها در سطح دنیا تلاش می‌کنند برای جلوگیری از مواجهه با بحران انرژی از منابع تجدیدپذیر انرژی مانند انرژی خورشیدی یا انرژی حاصل از باد، آب و حتی انرژی درونی زمین بهره گیرند. منابع تجدیدناپذیر انرژی، منابع محدودی است که در نتیجه بهره‌برداری به پایان می‌رسد.

  منابع تجدیدناپذیر بیش از 85 درصد انرژی مصرفی در سطح دنیا را تشکیل می‌دهند و اقتصاد بسیاری از کشورها براساس آن بنا نهاده شده است.

  به طور کلی منابع تجدیدناپذیر انرژی را می‌توان به دو گروه بزرگ انرژی فسیلی و هسته‌ای تقسیم‌بندی کرد البته در مقایسه با انرژی فسیلی، انرژی هسته‌ای تنها شش درصد از کل انرژی مصرفی در سطح دنیا را تشکیل می‌دهد.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش