• صفحه اصلی / انقلاب در تامین برق با کمک سلول‌های خورشیدی شبه پلاستیکی

   

   

  محققان دانشگاه یوسی ال ای موفق به طراحی نوعی سلول خورشیدی شفاف شده اند که در صورت نصب بر روی شیشه منازل قادر به تولید برق خواهد بود.

  به گزارش فارس به نقل از سایت دانشگاه یوسی ال ای، این سلول ها مانعی برای مشاهده مناظر بیرون برای ساکنان خانه ها و ساختمان ها به وجود نمی آورند و در عین حال از توانایی مناسبی برای تامین انرژی الکتریسیته برخوردارند.

  در این سلول های خورشیدی از نوع خاصی از پلیمر استفاده شده که از طریق جذب نور اشعه مادون قرمز و نه نور مرئی و قابل مشاهده انرژی تولید می کند. این سلول خورشیدی از نوعی پلاستیک photoactive تشکیل شده که اشعه مادون قرمز را به انرژی الکتریسیته تبدیل می نماید.

  محققان این دانشگاه می گویند در آینده استفاده از پلیمرهای یاد شده افزایش چشمگیری خواهد یافت و زمینه برای تامین برق با استفاده از منابع جدید انرژی فراهم خواهد شد. حتی انتظار می رود نسل جدید رایانه ها هم از همین پلیمرهای شبه پلاستیکی ساخته شوند که هم منعطف و سبک بوده و هم می توانند در مجاورت نور خورشید انرژی برق مورد نیاز خود را با هزینه ای اندک تامین کنند.

  سلول های خورشیدی پلیمری به علت مزیت هایی که در مقایسه با فناوری های دیگر سلول های خورشیدی دارند به شدت مورد توجه قرار گرفته اند. دانشمندان امیدوارند با استفاده از این سلول ها در ساخت انواع محصولات شیوه کنونی تامین برق را اندک اندک تغییر دهند.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش