• صفحه اصلی / برق خورشیدی در روستاهای زیر 10 خانوار

   

  جام جم آنلاین: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تعداد مشترکین برق در کشور، اکنون حدود 27 میلیون خانوار است که تا پایان امسال این تعداد به 28 میلیون خانوار افزایش خواهد یافت.

  به گزارش ایرنا، غلامرضا خوش‌خلق در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه صنعت برق در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این‌که اکنون 100 درصد جامعه شهری و بیش از 99 درصد جامعه روستایی زیر پوشش شبکه برق قرار دارند، افزود: هم اکنون تمام روستاهای بالای 20 خانوار دارای برق هستند و ایجاد شبکه برق برای روستاهای بالای ده خانوار نیز در دست اجراست.

  به گفته معاون هماهنگی شرکت توانیر، برق مورد نیاز روستاهای زیر ده خانواری که در مناطق دورافتاده قرار دارند، از انرژی خورشیدی تامین می‌شود.

  وی با بیان این‌که قیمت پرداختی خانوارها برای برق در مقایسه با سایر هزینه‌ها قابل توجه نیست، گفت: یارانه‌های پرداختی دولت برای یک خانوار چهارنفره طی دو ماه حدود 360 هزار تومان است و این یارانه برای انرژی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود.

  وی اضافه کرد: اگر قبض برق یک خانواده پنج‌نفره، 56 هزار تومان باشد، سهم هر نفر از اعضای این خانواده 15 هزار تومان در ماه خواهد بود و این هزینه در مقایسه با کمک‌های دریافتی بسیار ناچیز است.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش