• صفحه اصلی / مشترکین پر مصرف در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری می‌کنند

   
   

  درحالی که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر با دشواری‌هایی روبروست، دولت طرحی را آماده کرده که از محل جریمه مشترکان پرمصرف برق در توسعه انرژی‌های نو سرمایه‌گذاری شود.

  به گزارش ایسنا، وزیر نیرو گفت: دولت برای تامین منابع مالی توسعه انرژی های تجدید پذیر با ارسال لایحه ای به مجلس خواستار شده تا 20 ریال به ازای هر کیلو وات مصرف بیشتر از الگوی مصرف برق را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.

  مجید نامجو کرد: صنعت برق کشور برای تکمیل سبد انرژی خود نیروگاههای تجدید پذیر را در دستور کار خود دارد تا با فراهم کردن بستر سرمایه گذاری بخش خصوصی گام‌های موثری را در این حوزه بردارد.

  وی در ادامه خاطر نشان کرد: انرژی های تجدید پذیر به دلیل سرمایه بری زیاد و عدم همکاری سیستم بانکی در ارائه تسهیلات هنوز مورد استقبال بخش خصوصی واقع نشده است اما در تلاشیم تا موانع کار را برطرف و امکانات لازم را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

  وزیر نیرو از ارسال لایحه دولت به مجلس برای حل مشکل سرمایه اولیه بخش خصوصی برای ورود به این حوزه خبر داد و گفت: در این لایحه مقرر شده تا مبلغ 20 ریال به ازای هر کیلو وات از مشترکینی که بیشتر از الگوی مصرف برق مصرف می کنند اضافه دریافت شود و پس از در اختیار قرار گرفتن وزارت نیرو بصورت وجوه اداره شده به سیستم بانکی تحویل و با سهمی که بانکها می آورند به بخش خصوصی در قالب تسهیلات اعطا شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نامجو تاکید کرد: وقتی اقدامات تشویقی برای حضور بخش خصوصی در این حوزه انجام شود شاهد توسعه انرژی های تجدید پذیر خواهیم بود که این خود باعث کاهش قیمت هر کیلووات برق بادی و خورشیدی می شود.

  وی در پایان به نحوه تکمیل سبد انرژی صنعت برق کشور اشاره کرد و گفت: تکمیل این سبد به این مفهوم است که علاوه بر سوخت های فسیلی که در حال حاضر برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند می توان از انرژی های دیگر که در کشورمان به وفور یافت می شود مانند برق بادی، خورشیدی، زسیت توده و زغال سنگی استفاده کرد که در این مورد آخر اقدامات خوبی را نیز با طرفهای چینی در طبس انجام داده ایم که به زودی به ثمر خواهد نشست.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش