• صفحه اصلی / ژنراتور جدید خورشیدی برای تولید انرژی پاک

   

   

  انرژی خورشیدی جایگزین خوبی برای تولید برق پایدار است و حتی نیازی نیست که به اطرافتان نگاهی بیاندازید تا تایید کنید که زندگی بدون برق، قابل تصور نیست.

  در عصری که زندگی می‌کنیم روزی نیست که هشداری در مورد اتمام سوخت‌های فسیلی، این منابع رایج تامین انرژی، به گوشمان نرسد.

  به گزارش زلال نیوز ، تاکنون برای تولید برق از تابش خورشید ایده‌های گوناگونی آزمایش شده است. همه ما پنل‌های خورشیدی مسطح را دیده‌ایم ولی آنها به آن اندازه که کارا و مفید هستند، جذاب و زیبا نیستند. اکنون یک طراح خوش ذوق به نام آندره بروسل، با استفاده از یک لنز کروی بزرگ و قرار دادن صحیح آن در معرض تابش نور آفتاب، توانسته ژنراتوری بسیار جالب بسازد که بازده آن حدودا 35 درصد بیشتر از پنل‌های فوتو ولتایک (تولید کننده نیرو از نور) استاندارد است.

  با مجهز کردن نمونه‌های کوچک این ژنراتور به سیستم‌های دو محوره ردیابی خورشیدی، این امکان به دست می‌آید که آنها را حتی روی سطوح شیب‌دار و یا عمودی مانند سقف یا دیوار خانه یا دیگر ساختمان‌ها قرار دهید.

  نمونه غول‌پیکر این ژنراتور هنوز طرح اولیه به شمار می‌رود و از آنجا که نهایی نشده، حتی می‌تواند زیباتر از آنچه که هست بشود طوری که با نصب آن، نه تنها یک مولد انرژی بلکه یک اثر هنری در ساختمان‌ها قرار بگیرد. اگر این طرح به سرانجامی خوش برسد، می‌توان امیدوار بود که آینده تولید انرژی، نه فقط پاک بلکه زیبا نیز باشد.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش