• صفحه اصلی / اروپا پیشتاز نصب سیستم های خورشیدی

   

   

   

   

  دو سوم کل سیستم های خورشیدی نصب شده در سال ۲۰۱۱ و به ظرفیت کلی ۱۸٫۵ گیگاوات در اروپا نصب و به بهره‌برداری رسیده است. هم اکنون کل ظرفیت انرژی خورشیدی مورد استفاده در این قاره به ۵۲ گیگاوات رسیده است.

  در اروپا صنعت انرژی خورشیدی در دهه گذشته با رشد ۴۰% در سال مواجه بوده است. این در حالیست که طی این مدت هزینه‌های تولید نیز به میزان ۶۰% کاهش داشته است. این رشد قابل توجه در صنعت انرژی خورشیدی به دلیل باور عمیق اروپا به قابلیت های سیستم های فتوولتائیک و توانمندی آن جهت دستیابی به هدف تأمین ۲۰% انرژی مورد نیاز اروپا تا سال ۲۰۲۰ میلادی بوده است.

  کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، جمهوری چک، فرانسه، بلژیک و انگلیس از پیشتازان کشورهای اروپایی در نصب و بهره‌برداری از فتوولتائیک محسوب می‌شود. طی ۵ سال گذشته بیشترین رشد در تولید پنل های فتوولتائیک در آسیا روی داده است به طوریکه ۵۰% پنل های فتوولتائیک در چین تولید شده است. همچنین برای دو سال متوالی انرژی خورشیدی بیشترین سرمایه را به خود جذب نموده است. سرمایه گذاری انجام شده در دنیا در این بخش ۹۸٫۵ میلیارد یورو بوده است که دو سوم آن در اروپا متمرکز شده است.

  در حال حاضر یکی از چالش های پیش روی اروپا در صنعت انرژی خورشیدی، سرمایه گذاری چشمگیر چین در تولید پنل های فتوولتائیک است. اگرچه صادرات ماشین‌آلات تولید پنل های فتوولتائیک از اروپا به آسیا همچنان می‌تواند برای اروپا سودآور باشد.

   

   

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش