• صفحه اصلی / پنل خورشیدی ۳۰۰ واتی، محصول جدید شرکت Suntech

   

   

   

  شرکت Suntech ، بزرگترین تولید کننده پنل خورشیدی در چین محصول جدید خود را با توان ۳۰۰ وات (۰٫۳ کیلووات) به بازار معرفی کرده است. این پنل خورشیدی که از نظر توان برق تولیدی برای مصارف صنعتی و تجاری بسیار مناسب است هم اکنون در بازار آمریکای شمالی و جنوبی موجود می‌باشد.

  این پنل خورشیدی جدید که سری Ve نام گرفته است از ۷۲ سلول خورشیدی تشکیل شده و راندمان ۱۵٫۵% دارد. همچنین در طراحی قاب نگهدارنده سلول‌ها نیز تجدید نظر شده و توانسته است که گواهینامه ایمنی ۱۰۰۰V را از مؤسسه Underwriters Laboratories اخذ نماید.

  طراحی بهینه این محصول باعث شده است تا ضخامت آن ۱۰ میلیمتر و وزن آن ۱٫۲ کیلوگرم نسبت به ماژول های قبلی که ضخامت ۵۰ میلیمتری داشتند، کاهش یابد. این مقدار کاهش وزن تأثیر بسیار چشمگیری در هزینه حمل خواهد داشت. هر چقدر یک پنل خورشیدی ضخامت کمتری داشته باشد حمل و نقل، بسته بندی و انبارش آن راحت‌تر خواهد بود.

  پنل خورشیدی ۳۰۰ واتی جدید همچنین از گواهینامه مقاومت در برابر نیروی باد تا ۳۸۰۰ پاسکال (۳٫۸ کیلوپاسکال) (معادل سرعت باد ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت!) و مقاومت در برابر نیروی ناشی از وزن برف تا ۵۸۰۰ پاسکال برخوردار است.

  از آنجا که این پنل خورشیدی از گواهینامه UL 1000V برخوردار است، این امکان وجود دارد تا به صورت ایمن از تعداد بیشتری از این پنل‌ها برای اتصال آنها به صورت سری استفاده نمود. یک پنل خورشیدی ۳۰۰ واتی جدید قادر است نسبت به ماژول‌های قبلی ساخت این شرکت ۱۹% برق بیشتری تولید می‌کند.

  البته Suntech در حال حاضر حتی بزرگترین شرکت تولید کننده مدول نه تنها در چین بلکه در جهان می باشد. حتی ورژن ۳۰۵ وات این مدول با عنوان SuperPoly STP305 – 24/Vd با راندمان ۱۵٫۷ درصد نیز در سایت این شرکت موجود است:

  مشخصات فنی

  طول این مدول ۳۱۶ میلیمتر (حدود ۱۹% ) از مدولهای استاندارد (با طول ۱۶۴۰ میلیمتر) این شرکت بیشتر است و همانطور که عنوان کردید از مزایای آن کاهش هزینه های حمل و نقل از بابت جایگیری حجم بیشتری از این محصول در کانتینر می باشد.

  در مورد نصب روی سقف این مدول به جهت وزن و بزرگی آن و همچنین چیدمان آن روی سقف از مقبولیت بالاییی برخوردار نیست و به همین خاطر عموما در ساخت نیروگاههای خورشیدی در فضای باز به کار برده می شود

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش