• صفحه اصلی / کاهش هزینه های انرژی تجدیدپذیر

   

   

  - براساس مطالعات کارشناس آژانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر در چند سال گذشته، هزینه های مرتبط با تولید انرژی از پنل های خورشیدی حدود 60 درصد کاهش یافته است.

  این کاهش قیمت، انواع دیگر انرژی های تجدیدپذیر از جمله باد، هیدروپاور و بیوماس را نیز دربرمی گیرد. به گفته عدنان امین، رئیس این آژانس، یکی از تفکراتی که بیشتر گروه های مخالف توسعه این نوع انرژی بیان می کنند، هزینه بسیار بالای استفاده و نصب آنها بوده، اما امروزه آمار و ارقام گویای چیز دیگری است و از کاهش قیمت ها نشان دارد. اکنون از نظر هزینه تولید برق، انرژی هلی تجدیدپذیر با بسیاری از فناوری های متداول سوخت های فسیلی قابل رقابت هستند. براساس اظهارات دولف گیلن مدیر مرکز نوآوری های آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر، سرمایه گذاری ها در انرژی های تجدیدپذیر در تولید جهانی انرژی تاثیر بسیار شگرفی خواهند داشت.

  بازار به سرعت در حال رشد و توسعه است، به همین دلیل نیز کاهش بیشتر قیمت ها دور از انتظار نیست، به گفته او، در 2011، سرمایه گذاری در تولید انرژی تجدیدپذیر حدود260 میلیارد دلار بوده است. از سوی دیگر توسعه منابع این نوع انرژی توان اشتغال زایی فراوانی دارد. به ویژه در بخش تولید برق که بیش از 4 میلیون شغل در نواحی روستایی کشورهای در حال توسعه فراهم کرده است. اکنون در سراسر جهان، بیش از1 میلیارد و 300 میلیون نفر در مشاغل مرتبط با این نوع انرژی فعالیت می کنند ، به ویژه در آفریقا و آسیا که در بخش هایی از این دو قاره، دسترسی به برق شرایط بسیار دشواری دارد.

  آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر در 2009 و با هدف گسترش استفاده گسترده از منابع انرژی تجدیدپذیر تشکیل شد. در این سازمان بیش از 155 کشور عضویت دارند و مقر آن در ابوظبی است.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش