• صفحه اصلی / استفاده از انرژی‌ خورشید در شهرهای کویری

   

   

  پژوهشگر شهرسازی گفت: لازم است در شهرهای کویری از انرژی‌های خورشیدی بیشتر و بهتر استفاده کرد.

  به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد‌ کرمان، فرخ صبوری معمار‌، پژوهشگر و شهرساز بین‌المللی در جمع مدیران شهری‌، اساتید و دانشجویان رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی این واحد دانشگاهی در تالار دانشکده ادبیات و علوم انسانی با موضوع شهرسازی بوم‌گرا و فضاهای میانی در مناطق گرم و خشک گفت: معماری ایرانی سرشار از هارمونی زیبایی‌ها است.

  وی اظهار داشت: در بازدیدی که از بافت قدیمی و تاریخی شهر کرمان داشتم، متوجه شدم که در این شهر از فضاهای بین ساختمان‌ها و پارکینگ‌ها کمتر استفاده شده است.

  صبوری تصریح کرد: عناصر شهری مثل آب، صدا‌، باد و نور می‌تواند به نیکویی در شهرسازی کرمان و شهرهای مشابه مورد استفاده معماران و شهرسازان قرار گیرد‌.

  وی گفت: باغ‌های ایرانی دایره‌المعارف دانش بشری هستند و برای نمونه باغ شازده ماهان یکی از زیباترین و بهترین باغ‌های ایرانی جهان محسوب می‌شود که ایجاد آن از صفر آغاز شده است.

  صبوری با معرفی برخی از پروژه‌هایی که در سایر کشورها طراحی و مدیریت کرده، گفت: وجود اتوبوس‌های عمومی در شهرهایی مثل کرمان از ضروریات است که به نظر می‌رسد این مهم زیاد جدی گرفته نشده و آسیب‌های بسیاری به مدیریت شهری زده است.

  وی ابرا‌ز داشت: لازم است در شهرهای کویری از انرژی‌های خورشیدی بیشتر و بهتر استفاده کرد.

  در این نشست رئیس دانشگاه آزاد ‌کرمان اظهار داشت: امیدواریم این نوع برنامه‌ها که توسط دانشکده هنر معماری و شهرسازی با همکاری نهادهای مرتبط بخش خصوصی برگزار شده، موجب ارتقای دانش و بینش معماران و شهرسازان را فراهم سازد.

  عباس مسعودی رئیس دانشکده هنر، معماری و شهرسازی واحد کرمان در این برنامه به معرفی چهره علمی و پژوهشی فرخ صبوری پرداخت.

   

  طراحي سايت : طراحان وب هخامنش